ZAPROSZENIE

26 października 2017, Odsłon: 1255

ZAPROSZENIE

Po raz kolejny mam dziś zaszczyt zaprosić Państwa do uczestnictwa w — XVII już edycji — konferencji naukowo-szkoleniowej z cyklu „Postępy w diagnostyce chorób autoimmunologicznych”, organizowanej przez Klinikę Reumatologii, Chorób Wewnętrznych i Geriatrii oraz Samodzielną Pracownię Diagnostyki Reumatologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Jesienne spotkanie zrealizowane będzie pod hasłem: „Udar mózgu. Doustne antykoagulanty. Przeciwciała antyfosfolipidowe”. Sympozjum odbędzie się 18 listopada 2017 roku w auli gmachu Rektoratu PUM w Szczecinie przy ul. Rybackiej 1. Uroczyste rozpoczęcie spotkania, podczas którego uczestników przywitają prof. Marek Brzosko oraz dr Katarzyna Fischer, zaplanowane jest na godzinę 10.00. Do godziny 15.00, kiedy planowane jest zakończenie sympozjum, z pewnością poznamy najnowsze doniesienia na temat tego interesującego i wciąż jeszcze nie do końca odkrytego zagadnienia, jakim są choroby ośrodkowego układu nerwowego.

Stało się już tradycją, że Organizatorzy szczególną uwagę przywiązują do tego, aby wśród zaproszonych prelegentów nie zabrakło znakomitych specjalistów zajmujących się na co dzień podejmowanym w trakcie sympozjum tematem. Nie inaczej jest i tym razem — wśród zaproszonych gości znajdują się nie tylko wykładowcy związani z reumatologią, ale także przedstawiciele takich działów medycyny jak neurologia, kardiologia, nefrologia czy hematologia, którzy przybędą do Szczecina z wielu uznanych ośrodków w całej Polsce. Jednym z prelegentów jest dr n. med. Paweł Wańkowicz z Katedry i Kliniki Neurologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, który o Konferencji wypowiedział się tymi słowy: — „Serdecznie zapraszam Państwa do uczestnictwa w tym sympozjum. Ja, wraz z dr n. med. Lidią Ostanek, będę miał zaszczyt przedstawić Państwu wykład, w którym oboje postaramy się ukazać spojrzenia na dość trudne zagadnienie, jakim jest neurotoczeń, z punktu widzenia neurologa oraz reumatologa. Czy okaże się ono zupełnie rozbieżne, czy jednak w ostatecznym rozrachunku te spojrzenia będą takie same, będą się mogli Państwo przekonać osobiście już 18 listopada”.

W trakcie sympozjum nie mogłoby oczywiście zabraknąć niezwykle ciekawych wykładów dotyczących diagnostyki laboratoryjnej. Jak każda dotychczasowa edycja, także i ta skierowana jest do przedstawicieli różnych zawodów medycznych, a także studentów i słuchaczy studiów doktoranckich. Koszt uczestnictwa w konferencji wynosi 30 zł. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie PUM w zakładce „Konferencje”.

Osoby zainteresowane bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa!

P.

Zaloguj się, aby dodać komentarz.