Aktualności

"Forum Reumatologiczne" 1/2018

19 kwietnia 2018
Zachęcamy do zapoznania się z nowym numerem czasopisma "Forum Reumatologiczne".
więcej

Kongres Medyczny Varia Medica 2017 — nagrania wykładów

26 marca 2018
Zachęcamy do zapoznania się z nagraniami wykładów wygłoszonych podczas Kongresu Medycznego Varia Medica 2017, które są już dostępne na stronie www.tvmed.pl
więcej

Czy można zapobiec RZS?

14 lutego 2018
Wyniki nowo opublikowanego badania sugerują, że spersonalizowane podejście medyczne może zaowocować zachowaniami prozdrowotnymi, które może zredukować ryzyko RZS.
więcej

Związek artropatii łuszczycowej z chorobą wieńcową

8 lutego 2018
Pacjenci z rozwiniętą artropatią łuszczycową, którzy nie wykazują żadnych symptomów, ani nie mają zdiagnozowanej choroby niedokrwiennej serca (ChNS), są bardziej narażeni na wystąpienie choroby wieńcowej niż ludzie zdrowi. Może to wynikać z ukrytej działalności choroby. Do takich wniosków prowadzą wyniki badania przeprowadzonego w Irlandii, opublikowanego w "Arthritis & Rheumatology".
więcej

"Forum Reumatologiczne" 4/2017

31 stycznia 2018
Ukazał się właśnie nowy nymer czasopisma "Forum Reumatologiczne". Gorąco zachęcamy Państwa do lektury!
więcej

FDA zezwala na pierwszą terapię przeciw ZZN

19 stycznia 2018
Agencja Żywności i Leków (FDA) ogłosiła 12 grudnia 2017 roku zatwierdzenie mepolizumabu (Nacula) do leczenia dorosłych pacjentów chorych na eozynofilową ziarniniakowatość z zapaleniem naczyń (ZZN). Jest to pierwsza terapia biologiczna tej choroby zaaprobowana przez FDA.
więcej

Sukces Roku 2017 w Ochronie Zdrowia — Liderzy Medycyny

19 stycznia 2018
Serdecznie gratulujemy Panu Prof. dr. hab. n. med. Markowi Brzosko zwycięstwa w konkursie „Sukces Roku 2017 w Ochronie Zdrowia — Liderzy Medycyny” w kategorii „Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia — zdrowie publiczne” za zmianę opisów programów lekowych w reumatologii. Stanowisko Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego
więcej

Innowacyjne terapie w 2017 roku

19 stycznia 2018
Stanowisko Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego z dnia 23.12.2017 roku dotyczące dostępności pacjentów z chorobami reumatycznymi do innowacyjnych terapii w 2017 roku. (TREŚĆ)
więcej

Związek otyłości z reumatoidalnym zapaleniem stawów

9 stycznia 2018
Brytyjscy badacze powiązali otyłość z istotnie zwiększonymi szansami rozwoju reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS) i niepełnosprawności.„To badanie uwypukla fakt, że otyłość może mieć przemożny wpływ na cele w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów” — mówi dr Elena Nikiphorau z King’s of College w Londynie, która zaprezentowała badanie na dorocznym zjeździe organizowanym przez Amerykańskie Towarzystwo Reumatologiczne. „Otyłość redukuje szanse na remisję lub małą aktywność choroby o około 30%. Z kolei zwiększa ryzyko niepełnosprawności o, bagatela, 63%. To potwierdza wnioski uzyskane z kilku innych, mniejszych badań”.
więcej

Nadchodzące wydarzenia