Aktualności

Można już zapisywać się na Zimowe Sympozjum Reumatologiczne w Snowmass Village (20–26 stycznia 2018 r.) organizowane przez American College of Rheumatology, a także odbywający się w Amsterdamie Doroczny Kongres Reumatologiczny EULAR 2018 (13–16 czerwca 2018 r.).

Zachęcamy Państwa do udziału!

więcej

Dnia 23 września 2017 roku świat medyczny obiegła przykra informacja. W Poznaniu zmarł prof. dr hab. n. med. Stefan Mackiewicz, wybitny lekarz i naukowiec. Niech spoczywa w pokoju.

więcej

Odbędzie się ona w Leeds, w dniach 11–12 października 2017 roku. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich osób związanych z reumatologią. Więcej szczegółów i zapisy TUTAJ.

więcej

W wielu stanach USA marihuana została oficjalnie zarejestrowana jako środek leczniczy do stosowania w różnych chorobach, w tym do zwalczania przewlekłych dolegliwości bólowych. Tymczasem wyniki metaanalizy opublikowanej niedawno w „Annals of Internal Medicine” wykazały, że konopie indyjskie mogą okazać się skuteczne w przypadkach bólów neuropatycznych, nie ma natomiast dowodów na ich korzystne działanie w przypadkach bólów innego pochodzenia.

więcej

Badania przeprowadzone przez specjalistów Uniwersytetu Keele (Wielka Brytania) wykazały, że chorzy na reumatoidalne zapalenie stawów (RA, rheumatoid arthritis) ze współistniejącymi stanami lękowymi lub depresją nie dzielą się ze swoimi lekarzami rodzinnymi informacjami o nurtujących ich zaburzeniach psychicznych.

więcej

FR 3_2017

Zachęcamy do zapoznania się z nowym numerem "Forum Reumatologicznego" 3/2017.

więcej

Szanowni Państwo,

zapraszamy do wysłuchania wywiadów nagranych podczas II Konferencji Oficjalnego Czasopisma Edukacyjnego Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego "Forum Reumatologiczne.

więcej

Sarilumab został dopuszczony w UE w leczeniu skojarzonym z metotreksatem osób dorosłych z reumatoidalnym zapaleniem stawów o umiarkowanym i znacznym nasileniu, u których nie uzyskano wystarczających efektów terapii (lub doszło do nietolerancji) lekami modyfikującymi przebieg schorzenia (DMARDs, disease-modifying antirheumatic drugs).

więcej

Komisja ekspercka Agencji Żywności i Leków (FDA, Food and Drug Administration) przegłosowała ostatnio decyzję o niedopuszczeniu sirukumabu do leczenia dorosłych z reumatoidalnym zapaleniem stawów (RA, rheumatoid arthritis). Chodzi o pacjentów z RA o umiarkowanej i znacznej aktywności, u których nie uzyskano wystarczających efektów terapii (lub doszło do nietolerancji) lekami modyfikującymi przebieg tego schorzenia (DMARDs, disease-modifying antirheumatic drugs), takich jak metotreksat. O negatywnym werdykcie przesądził niewystarczający profil bezpieczeństwa leku, mimo że 13-osobowa komisja jednogłośnie uznała, iż dowody naukowe wyraźnie wskazują na skuteczność sirkumabu w leczeniu tych pacjentów.

więcej

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi materiałami z II Konferencji Oficjalnego Czasopisma Edukacyjnego Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego „Forum Reumatologiczne” zamieszczonymi w naszym serwisie.

więcej

Nadchodzące wydarzenia

---- ----